НАША МЕТА ЗРОСТАННЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ

Пн-Пт: 9:00-18:00СБ-НД: вихідні

+38 (044) 228-88-58Відділ продажу

+38 (068) 183-85-57Відділ продажу основний номер

НАША МЕТА ЗРОСТАННЯ ВАШОГО БІЗНЕСУ

Пн-Пт: 9:00-18:00СБ-НД: вихідні

+38 (044) 228-88-58Відділ продажу

+38 (068) 183-85-57Відділ продажу основний номер

ВІДНОВИМО УКРАЇНСЬКУ ЕКОНОМІКУ РАЗОМ

Реальні історії бізнесу, який постраждав від війни. Розкажіть і свою історію та долучіться до спеціальної програми фінансування підприємців

Вкрали сільськогосподарську техніку та зламали систему зрошення

Історія від Максима Кононенка з Сумської області

З давніх-давен я пам'ятав висловлювання талановитого селекціонера Івана Володимировича Мічуріна, який понад сто років тому назвав горіх «хлібом майбутнього», пророкуючи, що людство розкуштує цей «хліб» на смак і усвідомить його величезну користь для здоров'я. 
Мріяв в про сад в дитинстві, а вже в дорослому віці вирішив таки дійсно посадити горіховий сад.

Земельну ділянку для майбутнього саду пригледів неподалік власного будинку, практично на в'їзді до міста Суми.

Вивчаючи садівництво, я з'ясував, що моя рідна Сумська область, відповідно до розподілу зон по морозостійкості за класифікацією USDA (United States Department of Agriculture, USDA), відноситься до найсуворішої кліматичної зони 5-а, яка є в Україні.

І майбутній горіховий сад, територіально розташований на північ від 50-ї паралелі північної широти, знаходиться в критичній зоні промислового горіхівництва. Досі 50-та паралель вважалася граничною межею успішного горіхівництва. Фактично, — це лінія поділу між північною та південною кліматичними областями Євразії, яку вчені-кліматологи умовно називають “велика вісь” материка.
Я дбайливо вивчав всі передові горіхові агротехнології, зібрав команду однодумців, і 4 роки тому висадив свою першу горіхову ділянку. Сьогодні сад має загальну площу 33 гектари, на якій 28 гектарів відведено під горіх волоський, а на 5 гектарах висаджений фундук.

Завдяки правильно обраній агротехнології та новаторським агроприйомам, мрія зробити горіх володарем північних садів України почала збуватися. Сьогодні «Сумський сад» почав плодоносити і є найпівнічнішим промисловим горіховим садом в Україні. Від мого горіхового саду до Північного Полюсу всього 4350 км, а до Екватора — аж 5670 км!

Біда прийшла несподівано — 24 лютого в Україні почалася війна.

Місто Суми, перебуваючи поряд з українсько-російським кордоном, одне з перших отримало атаки ворожих військ. Під гуркіт артилерійської канонади та бомбардування, я встиг евакуювати свою сім'ю, а сам повернувся захищати місто у військах тероборони. А коли місто було окуповане, разом з іншими бійцями став партизаном.

Тільки після визволення міста Суми, я зміг повернутися до свого горіхового саду. Під'їжджаючи до саду, по зірваних і зламаних воротах господарських будівель зрозумів, що біда не пройшла повз нього. Так і виявилось.

Сад кілька разів переніс артилерійський обстріл та ракетне бомбардування. При розмінуванні саду була виявлена бомба, що не розірвалася.

Будемо лікувати. Що ж. Рани на стовбурах дерев і гілках вилікуємо, краплинне зрошення в саду відремонтуємо. Шкода перебиті, зрубані уламками снарядів і повалені дерева — їх коріння потрібно викопувати й садити нові саджанці.

Найгірше те, що варвари, тікаючи з нашої землі, вкрали мою сільгосптехніку, закриту в господарському блоці саду: косарку, багатофункціональну сенсорну ґрунтофрезу, розламали фертигаційний вузол крапельного зрошення, забрали все цінне і дороге. Залишився тільки трактор, який був в іншому місці — я його взимку, перед війною віддав на технічну діагностику та ремонт.

Багато часу вже втрачено, поки що воювали, звільняли, розмінували. Сад зараз заростає, а обробляти нічим. Але ми, українці — сильна і вільна нація, нас не здолати! Від своєї мрії я не відступлюся — мій сад буде цвісти!

У вас теж збитки від війни?

Поділіться подробицями про те, як все було

Поділіться своєю історією та долучіться до спеціальної програми фінансування підприємців

Якщо виникли додаткові питання, залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

ЛІЗИНГ НОВОЇ ТА ВЖИВАНОЇ ТЕХНІКИ

ІНВЕСТОРАМ